• Step • Českomoravský stepařský svaz •


ČMSS
•••
•••

TS Andrea Praha

23.2.2010 Andrea Myslivečková
Úspěchy TS Andrea Praha

Na sklonku minulého roku, Taneční studio Andrea reprezentovalo již tradičně nejen Prahu 5, kde má své prostory a tréninkovou základnu, ale i celou Českou republiku na Mistrovství světa ve stepu v německé Riese. V loňském roce se o jeho velkém úspěchu psalo i v Pražské pětce, protože dětem z tohoto studia se podařilo získat zlatou medaili a tím i titul Mistrů světa v královské disciplíně – ve formacích. Zanechaly za sebou takové stepařské velmoci jako je Canada, USA a Švýcarsko.
V roce 2009 je tak čekal nesnadný úkol, po tak úspěšné tanečně soutěžní sezóně navázat …..
Trenéři - choreografové věděli, jak nesnadná je cesta k úspěchu, nikdo ale netušil, jak těžké je úspěch obhájit. Následoval obrovský tlak rodičů, že chtějí znovu pocítit úspěch z Německa. A stáli jsme před partou dětí, která moc nechápala, že musíme pracovat ještě více, než do teď a že zlatou medaili nemáme „pronajatu“ na několik let dopředu.
Avšak mistrovství republiky ukázalo dobrý start. Soutěžící z Tanečního studia Andrea přivezli 17 zlatých z republikového klání všech stepařských škol a tak směle vyrazili i s dětskou formací v létě na Mistrovství Evropy do Slovinska. Stepaři se sjeli do krásného lázeňského městečka Portorož a soutěž v „evropském stepu“ mohla začít. Pro děti to byl velký zážitek, protože se zároveň mohly vykoupat v moři, a my jsme si díky nim mohli zazpívat píseň nejkrásnější – státní hymnu. Skutečně, dětská formace získala zlatou medaili. To ale nebylo vše. Získali jsme dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili a hymnu jsme si poslechli ještě dvakrát, a to díky sólovému úspěchu juniorského stepaře Dominika Budlovského, který titul Mistra Evropy obhájil již potřetí. Kov nejvzácnější získala též malá skupina dospělých pod vedením a v choreografii Tomáše Slavíčka.
A tak plni elánu po tak velkém úspěchu jsme se na konci prázdnin setkali na soustředění a začalo se znovu trénovat. Tenkrát přišla jedna z hlavních trenérek , Monika Bačkovská, s nápadem, jak zapojit do stepu co nejvíce stepařů, a to především rodičů s dětmi. Vznikl projekt „Cesta kolem světa za osm minut“, kde stepuje 80 stepařů z celého Tanečního studia Andrea, v němž se setkaly tři generace tanečníků a s nímž jsme se přihlásili do soutěžní kategorie Produkce, která je právě počtem stepařů a jejich věkem neomezená. Je to nově vznikající disciplína, ve které se prozatím soutěží „jen“ o Světový pohár, ale stává se prestižní kategorií. Například v Německu s námi soutěžila produkce ze Švýcarska, kde se spojily tři nejlepší stepařské školy a postavily společnou choreografii na téma Harryho Potera a věřte, že to byl skutečný stepařský zážitek. A možná i to je ten správný cíl. Školy, které spolu soupeří, se najednou spojí a vytvoří společné dílo.
A nám se v této disciplíně podařilo získat bronzové umístění – nádhera! Celé produkci osmdesáti stepařů ještě jednou patří obrovské poděkování a gratulace k úspěchu. Umíte si jenom představit ten počet účinkujících okostýmovat, připravit a rozepsat tréninky a v neposlední řadě vše nacvičit!!! Na začátku tohoto projektu nebylo moc lidí, kteří v úspěch osmiminutové choreografie věřili.
A nová dětská formace! Opět zlato – neuvěřitelné! Že máme na finále, jsme asi tušili, ale že bychom zopakovali úspěch z roku 2008? Zase jsme slzeli, zase jsme zpívali a všichni se radovali a zažívali atmosféru naplněné sportovní haly, která nám gratulovala k úspěchu. Taneční studio Andrea je Mistrem světa ve stepu v dětské kategorii formací. Choreografie Moniky Bačkovské s obručemi má tedy za sebou nejúspěšnější sezónu v historii studia a tři zlaté od mistrovství republiky až po mistrovství světa.
A plány na letošní rok? Již jsou hotové.
Taneční studio Andrea se pro rok 2010 stává pořadatelem Mistrovství republiky ve stepu a poprvé v historii stepu se tak tato soutěž stěhuje do hlavního města – Prahy.
Naše studio ve spolupráci s Prahou 5, v jejímž obvodu má své sídlo, oslaví na podzim své dvacáté narozeniny!
A v neposlední řadě, tak jako Popelka měla oříšky tři, i stepaři z našeho studia chtějí do třetice zvítězit. Přání neskromné, nikoli však nemožné!


•••

Aktuality

Nejbližší

•••