• Step • Českomoravský stepařský svaz •


ČMSS
•••
•••

Diskuze

jméno:
email:
7+6=

Renata Brožová

8.12.2013 info(z)stepujeme.cz
Gratulujeme ke zisku medailí z Mistrovství světa 2013 skupinám: NO FEET Brno (1x zlato), TS Andrea Praha (2x stříbro, 3x bronz), Four taps Praha (1x stříbro), TS R+P Brno, (1x bronz), TS Vítr Opava (1x bronz). Gratulujeme i k zisku daších velmi pěkných finálových umístění. Výsledky jsou na stránkách IDO.

Pavel Strouhal

22.7.2013 buhtance(z)seznam.cz
Dobrý den,
dovolte mi pozvat Vás a členy Vašeho tanečního studia na PRAGUE CITY TAP FESTIVAL 2013, druhý ročník festivalu stepu, body percussion a dalších přidružených stylů tance a hudby.

Festival je společnou myšlenkou mojí a Jasona Samuelse Smithe, který je v současnosti považován za jednoho z nejlepších stepařů světa a je zakladatelem a ředitelem Los Angeles Tap Festival.

Mezi letošní lektory se po boku Jasona Samuelse Smithe, Michelle Dorrance a Chloe Arnold zařadí i staronové tváře – Avalon Rathgeb ( UK ) Carli Jefferson, Václav Muška, Kateřina Marie Fialová - několikanásobná mistryně světa ve stepu, a beat boxerský šampion, TinyBeat.

Vedle pětidenního workshopu ve zbrusu novém tanečním centru STAGE na Vinohradech ( www.stagepraha.cz ) se můžete těšit i na večerní párty, Jam Session, diskusi s lektory, Prague City Tap Cutting Contest ( Battle ), jehož vítězové v jednotlivých kategoriích získávají stipendium na další ročník, nebo závěrečný Koncert spojený s showcasem, kde můžete předvést své umění.

Festival se uskuteční ve dnech 12. – 17. srpna 2013. Pro mimopražské účastníky jsou domluveny slevy v několika hostelech / hotelech v okolí.

Přímo ve studiu bude možnost nadstandardního a přitom levného občerstvení formou sushi, těstovin, salátů a nealkoholických nápojů.

Letos oproti loňsku nabízíme i specielní lekce pro děti a úplné začátečníky!

Lekce Beat Boxu pro úplné začátečníky!

Nabízíme možnost platby i pomocí systému PayPal!

Nabízíme skupinové slevy!
Pro žádost o skupinovou slevu nejprve piště na: buhtance@seznam.cz

VÍCE INFORMACÍ NA: www.tapfestival.cz

Pojďme společně na pár dní proměnit Prahu ve světovou metropoli stepu !

S jakýmikoliv dotazy mě neváhejte kontaktovat.

S úctou,

Pavel Strouhal

Pavel Kukula

5.6.2013 pavelkukula(z)seznam.cz
Dobrý den,
s určitým časovým odstupem musím konstatovat, že na letošním MČR převážně vítězil - s výjimkou několika málo čísel - jednoduchý styl, vybavený pouze základními stepovými kroky. Mnohá stepová čísla jsou rok co rok stejná a myslím, že to rozhodně není příliš pozitivní pro vývoj stepu. Mrzí mě to, ale to vše jsou pouze mé pocity.
Co však považuji za zásadní a prokazatelný nedostatek letošního MČR, je mizerné ozvučení celé této akce. Ve vyšších patrech nebylo slyšet hudbu ani step, což pokazilo zážitek nám divákům. Problematické však je, že hudební podklad často neslyšeli ani soutěžící. Zvukař neustálým regulováním hlasitosti v průběhu skladby mnohým stepařům výrazně ztížil soutěžní vystoupení.
Tímto svým vyjádřením ovšem nechci upírat zásluhy za uspořádání tohoto mistrovství, nelze než souhlasit s názorem, že organizace akce takového rozsahu je velmi náročná.
Na okraj bych rád podotkl, že nevnímám nějakou nevraživost mezi soutěžícími.
Komunikují spolu přes sociální sítě, na soutěži se spolu družně baví a vzájemně se těší na férovou konfrontaci svého stepařského umění.
Pavel Kukula

Jiří Potůček

4.6.2013 jirka.potucek(z)gmail.com
2.6.2013 Jirka Potůček (jirka.potucek@gmail.com)Srdečný pozdrav všem stepařům,
již podruhé jsem měl tu čest být vedoucím soutěže na Vašem mistrovství a mohu říct, že je to pro mě osobně v celé taneční sezóně jeden z největších zážitků. Pohodová atmosféra, srdečnost, disciplinovanost všech tanečníků. Vždy mě "dostane" to, co na jiných soutěžích nevidím - i ten poslední si odnese svou odměnu ve formě potlesku celého sálu a sál je plný vždy až do konce.
Velmi se tedy divím tomu, co zde čtu. Organizace a příprava mistrovství takovém rozsahu, jakým MČR TAP DANCE je, je velmi těžká práce, která zasáhne činnost celého tanečního klubu. TS Andrea je v posledních jediným účastníkem výběrového řízení na pořádání mistrovství a mohu vám říci, že organizaci a zajištění soutěže věnuje opravdu hodně svého času. Tento rok se dokonce TS Andrea přihlásilo až do druhého kola výběrového řízení, protože to vypadalo, že se pořadatelství vůbec nikdo neujme. Organizace letošního ročníku byla navíc zkomplikována nutným přesunem na jiné místo dva týdny před soutěží díky rozhodnutí Úřadu městské části P9. Málokdo z vás si to možná uvědomuje, že pořadatel vám tímto dělá velmi nevděčný servis a ještě na úkor svých výsledků - mnoho z trenérů, choreografů i tanečníků se nemůže plně soustředit na svůj výkon (či výkon svých svěřenců), protože musí zároveň plnit další úkoly při organizaci soutěže. Divíte se pak, že mají radost ze svého úspěchu?
Protože jsem ve funkci vedoucího soutěže v GARANTEM hladkého a dle pravidel správného průběhu soutěže, velmi se mě osobně dotýká jakékoliv nařčení z nějakého "cinknutí" výsledků nebo "odřezání cesty do SRN" soupeřům. Poroty a jejich hodnocení jsou vždy kamenem úrazu na tanečních soutěžích, ale způsob jakým bývá složena porota na MČR ve stepu je jedním z nejspravedlivějších s jakým jsem se na soutěžích setkal.
Proč si to myslím, protože byly zajištěny následující věci:
1. Mistrovství by měli hodnotit především odborníci nezávislí na zúčastněných klubech
2. Porota se svým složením velmi blížila porotě na mezinárodních soutěžích např. v Riese a pokud se mají vybrat reprezentanti právě na takovou soutěž, kdo jiný by je měl vybírat
3. Byl zajištěn systém sedmi porotců na disciplinu a výsledky byly pečlivě vyhodnocovány pomocí skatingu, který eliminuje nejen chyby v hodnocení, ale eliminuje i záměrné nadhodnocování nebo podhodnocování jednotlivých porotců (až 3 zaujatá hodnocení ze 7 jsou skatingem eliminovány).

Moje přesvědčení je takové, že celá soutěž i její hodnocení probíhalo naprosto v duchu fair play. Samozřejmě nevidím do hlav jednotlivých porotců a jistě se může u některých stát, že mírně nadhodnotí choreografii organizátora (pokud se cítí na jeho soutěži dobře), stačí si však zkontrolovat podrobné výsledky všech disciplin, že se nic takového nestávalo. Porota hodnotila naprosto jasně podle svého nejlepšího svědomí a často bylo hodnocení natolik "rozházené", že nelze porotce z ničeho podezírat. Stačí se dobře podívat na podrobné výsledky na adrese http://dcs.czechdance.org/akce-detail-vysledkova-listina.cdo?id=486 kde si můžete opravdu podrobně vše prohlédnout.
Nařčení z nějakého ovlivňování výsledků od člověka, jehož dlouholeté práce v tanečním oboru si velmi vážím mě opravdu velmi mrzí. Navrhuji vám však jednu věc, staňte se příští rok vy pořadatelem takové soutěže a ukažte ostatním, jak má taková soutěž, ze které odjedou všichni tanečníci, trenéři i diváci spokojeni a to včetně fair play hodnocení, vypadat.

Bc.Jiří Potůček, vedoucí soutěže

Pavel Bartůněk

30.5.2013 manzele(z)bartunci.cz
Vláda jedné strany, aneb co se stalo, nestalo.
Letošní MČR ve stepu, které se konalo po třetí v Praze a bylo vedeno v duchu jeden proti všem. Po předkolech nastal skutečný koncert pořadatele. První místa sbírali jako na běžícím pásu. K tomu jim sekundovala loajální porota a člověk se nestačil divit. Zjistil jsem, že mám věštecké schopnosti, neboť jsem vždy uhodl vítěze v každé následující kategorii. Přesto musím konstatovat, že nějaké drobty nechali i ostatním stepujícím. Co bude dál? Může to ovlivnit step v ČR? Musíme všichni stepovat jako oni, abychom uspěli? Znají a rozlišují porotci jiné stepařské styly a techniky a dokáží tuto jinakost ocenit?
Nemohu do nekonečna vysvětlovat stepařům, o což jsem se vždy snažil, že rozhodnutí poroty je vždy spravedlivé, když je před jejich zraky demonstrována síla a jistota jedním z pořadatelů, který pobíhá při vyhlašování po celé ploše jako v rauši a vysílá spokojené pohledy k moderátorce. Všechno klape jako na drátku, vše je ošetřeno a zrežírováno. Nic není ponecháno náhodě.
Spokojenost se ozývá i z rodičovského tábora věčných vítězů. Zlato, zase zlato. Už je to trapné a nuda, přidá jiný. Některá první místa si nezasloužili, slyším z druhého tábora, je to předem domluvené, přidá druhý. Ano, trapnost situace si nepřipouštěla ani porota, která pozorovala euforii vítězů při nekonečném dekorování každého jednotlivce produkce. Jaká slast. Nikdo neprotestoval, všichni zůstali jako opaření. Co také naděláte. Odříznout cestu na MS do Německa některým soupeřům, je jasným cílem. Pro jistotu jim povolíme 5.místo, ať nemají sebemenší naději na postup.
Jistě se shodneme na tom, že je něco špatného ve státě českém, stepovém. Nemělo by se odjíždět z této, ale vlastně z každé soutěže s pocitem křivdy a bezmoci.
Věřím, že tento fejeton bude inspirativní, že otevře široký dialog souhlasu i nesouhlasu a že odmítneme myšlenku být první za každou cenu a vrátíme se opět ke sportovnímu fair play. Přiznat to, že na letošní stepařské soutěži nebylo něco v pořádku není prohra, ale vítězství. Čestné porážky totiž nebolí. Prospěje to nám všem.

Brožová

21.5.2013 info(z)stepujeme.cz
Výsledky MČR Tap dance můžete najít na stránkách CDO http://www.czechdance.org/ v rubrice
/ Soutěže / Akce - B2 BALANCE TOUR 2013 - MČR TAP DANCE - výsledková listinatisk

katka

30.4.2013 kkodetova(z)centrum.cz
Ahoj všichni příznivci stepu. Upozorňuji také touto cestou na změnu místa konání MR ve stepu - koná se v Lucerně v Praze 1.

Charles

23.1.2013 charles(z)olivieri-munroe.com
Hledam steparska ktera umi tancovat "Concerto for Step Dancer & Orchestra" od skladatel MORTON GOULD pro 6 predstaven pristi rok se mnou (jsem kanadsky dirigent bydlim v Praze) v nemecku pristi ledna! Jaky koliv tipy nebo informace co potrebujete kontatujte me na email. Dekuji!

Charles

23.1.2013 charles(z)olivieri-munroe.com
Dobry den! Hledam steparska ktera umi tancovat "Concerto for Step Dancer & Orchestra" pro 6 predstaven pristi rok se mnou (jsem kanadsky dirigent bydlim v Praze) v nemecku pristi ledna! Jaky koliv tipy nebo informace co potrebujete kontatujte me na email. Dekuji!

Renata Brožová

7.6.2012 info(z)stepujeme.cz
Dobrý den, veškeré výsledky najdete na stránkách CDO
http://dcs.czechdance.org/akce-detail-vysledkova-listina.cdo
po kliknutí na "Dílčí protokoly" se můžete podívat, jak hodnotil každý porotce.

Renata Brožová
<< Začátek < Předchozí    - 1 -    Následující > Konec >>
•••

Aktuality

Nejbližší

•••